Wielkopolska giełda turystyczna

Z końcem kwietnia rozpocznie się XXIV edycja Wielkopolskiej Giełdy Turystycznej odbywającej się pod hasłem „Wpadnij z sąsiedzką wizytą” 2014.  


Uprzejmie informujemy, że Wielkopolska Organizacja Turystyczna w związku z dużym powodzeniem dotychczasowych edycji organizuje w roku bieżącym XXIV Wielkopolską Giełdę Turystyczną. Giełda odbywająca się pod hasłem „Wpadnij z sąsiedzką wizytą” ma na celu zapoznanie mieszkańców Wielkopolski z atrakcjami i produktami turystycznymi z naszego regionu.

Imprezy, które odbyły się w latach ubiegłych cieszyły się bardzo wysoką frekwencją, odwiedziło je wielu zainteresowanych. Zwiedzający wyrażali zadowolenie z uzyskanych materiałów i informacji niezbędnych do planowania dłuższych i krótszych pobytów wakacyjnych w Wielkopolsce.

Lokalizacja giełd powiązana jest z różnego rodzaju imprezami lokalnymi dla mieszkańców n/w miejscowości Wielkopolski, a weekendowy termin tych imprez sprzyja zwiększeniu zainteresowania ofertą wypoczynku w naszym regionie.
 
Zgodnie z decyzją Zarządu WOT tegoroczna Wielkopolska Giełda Turystyczna odbędzie się w następujących miastach Wielkopolski:
 
1.      Wolsztyn -XX Parada Parowozów – 3 maja
2.      Gniezno –Dni Pary – 17 maja
3.      Kalisz –Festiwal Smaków - 7 czerwca
4.      Leszno –Piknik Szybowcowy "Leszno. Rozwiń skrzydła" – 28 czerwca
5.      Gostyń –Strefa Militarna - 12 lipca
6.      Poznań –Stary Rynek – Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku – 16 sierpnia
7.  Gołuchów – Dni Ogrodnika - 13 września
 
Mieszkańcy oraz goście, uczestnicy w/w imprez są zainteresowani różnymi produktami turystycznymi Wielkopolski, jak np. wypoczynkiem nad jeziorami, wczasami w gospodarstwach agroturystycznych ośrodkach jeździeckich, trasami rowerowymi i szlakami wodnymi. Przyciąga ich czyste środowisko naturalne, atrakcyjne zabytki kulturowe. Dlatego szeroka prezentacja oferty turystycznej Wielkopolski dla mieszkańców spotyka się z dużym zainteresowaniem oraz przyczynia się do wzrostu ilości podróży wakacyjnych i weekendowych do atrakcyjnych miejscowości naszego regionu.
 
Zapraszamy Państwa do udziału w XXIV Wielkopolskiej Giełdzie Turystycznej 
na terenie Wielkopolski
 

Udział w Giełdach dla Członków WOT jest bezpłatny

Osobą do kontaktu jest pani Irena Frąckowiak, tel. 61 66 45 238, fax. 61 66 45 235, irena.frackowiak@wot.org.pl